NEDEN 2. EL ARABA EKSPERTİZ PAKETİ ALMALIYIM ?

2. el araba satın almadan önce yapılması gereken işlemler, genellikle birçok kişi için zahmetlidir. Araba Ekspertiz sayesinde, artık Türkiye’nin herhangi bir şehrinde satışa sunulan araç ilanlarını gönül rahatlığıyla inceleyebilecek, aracın yanına gitmeden de ekspertiz raporuna sahip olabileceksiniz.

ISO 9001­2008 Hizmet Kalite Belgeli ve ISO 10002­2004 Müşteri Memnuniyeti Standardı ile hizmet kalitesi tescil edilmiş merkezimiz tarafından, güvenilir ve belgeli olarak sunulan detaylı ekspertiz raporuyla da araç hakkındaki fikriniz netleşmiş olacaktır.

 

EKSPERTİZ RAPORUNA GÜVENEBİLİR MİYİM?

Alanında uzman ekipler tarafından, ileri teknoloji cihazlar kullanılarak yapılan nesnel ölçümler sayesinde aklınızda soru işareti bırakmıyoruz. % 100 güvenilir raporlar, kalitesi tarafımızdan sürekli denetlenen yaygın servis ağımız tarafından yapılmakta ve sizlere iletilmektedir.

 

EKSPERTİZ PAKETİNİ SATIN ALDIKTAN SONRA NE ZAMAN TESLİM ALIRIM ?

Sistemimizi kullanmaya başladığınızda size ve satıcıya bilgilendirme mesajı ve e­postası gidiyor. Satıcının bulunduğu bölgeye en yakın ekspertiz merkezimize de talebiniz iş emri olarak gönderiliyor. Aracın satıcısı ile yaptığınız ekspertiz yaptırma mutabakatında zaman ile ilgili bir sorun yok ise talebinizle başlayan süreç en geç 2 saat içerisinde tam kapsamlı rapor ile sonuçlanıyor.

Satıcının belirlenen saatte aracı merkezimize getirememesinden kaynaklanan gecikmelerde ise tüm detaylar sizlere anlık olarak raporlanıyor.

 

SATICI İLANINDA YANLIŞ BİLGİLER VERMİŞ MAĞDUR OLDUM? NE YAPABİLİRİM?

Merak Etmeyin, Paranız Güvende!

Satıcının yanlış beyanda bulunması nedeniyle mağdur olmamanız için ödemiş olduğunuz ücreti 15 gün süresince sistem havuzunda bekletiyoruz.Bu süreçte yeni bir araç almaya karar vermeniz durumunda, aracın ilanda belirtilen özelliklerini e­posta yoluyla bizlere bildirerek süreci tekrar başlatabilirsiniz.

SATICI, EKSPERTİZ MERKEZİNDEKİ ARACININ BİLGİLERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?

Araba Ekspertiz olarak güvenliğinizi, tüm servis noktalarıyla yapmış olduğumuz bağlayıcı anlaşmalar ve teminatlarla garanti altına alıyoruz. Alacağınız her hizmetin altına imzamızı atıyor, sizleri hiçbir şekilde zor durumda bırakmıyoruz. Ayrıca, tüm test raporlarını dijital makine çıktısı olarak alıyor ve bir yıl süresince muhafaza ediyoruz. Bu doğrultuda sistemimiz, satıcının raporlara müdahale etmesini ve alıcının mağdur olmasını başından sonuna engelliyor.

Aracınız için Gereken Periyodik Bakımlar Hangileri?

Araç bakımı için periyodik yapılması gereken kontroller günlük, haftalık ve aylık olarak ayrılmaktadır.

 

Günlük Bakım:

Sürücünün aracı çalıştırmadan önce yapacağı kontrollerdir. Olumsuz bir durum olduğunda aracın servise götürülmesi gerekmektedir.

 • Lastik havasının kontrolü
 • Lastik etrafında yağ vb. akıntı izlerinin olup olmadığı
 • Kontak açıldıktan sonra ikaz lambalarının kontrolü
 • Aynaların açılarının ve temiz olup olmadıklarının kontrolü
 • Farların ve diğer elektrikli aksamın kontrolü
 • Havalandırma mazgallarının tıkalı olup olmadığının kontrolü

 

Haftalık Bakım:

 • Motor yağı kontrolü. Yağ seviyesinin çubukta belirtilen aralıkta olup olmadığına bakılır.
 • Hidrolik yağı kontrolü
 • Diğer sıvı seviyelerinin kontrolü. Radyatör, silecek suyu vb.

 

Aylık Bakım:

 • Lastiklerin diş derinliği kontrolü
 • Aracın iç ve dış temizliğinin yapılması
 • Kaporta çiziklerinin kontrolü
 • Emniyet kemeri ve silecek lastiklerinin kontrolü ve temizlenmesi
 • Jantların tozdan arındırılması
 • Akünün kontrolü

 

Periyodik Servis Kontrolleri

Aracınız için üretici tarafından verilen kilometrelerde bakıma götürmeniz gerekmektedir. Bu bakımda arabanın tüm kontrolleri yapılmakta, servis tarafından değişmesi gereken parçalar sürücülere söylenmektedir. Bu kontrol sonucu yapılması gereken değişimleri yapmak, arabanızın ömrünü önemli ölçüde artıracak, aynı zamanda sürüşü daha güvenli hale getirecektir.

 

Servis bakımları araç marka ve modeline göre değişse de çok genel olarak her 10.000 km.’de bir ve her yıl (hangisi önce gelirse) bakıma götürmek motor ömrü açısından tavsiye edilmektedir.

 

Araç ağır koşullarda kullanılıyor ise bu bakımları 6 ayda ve 5.000 km.’ye indirmek gerekebilir çünkü ağır koşullarda motor daha çok yıpranmakta,  yağı daha çabuk bozulmakta ve bunlara benzer olumsuz durumlar daha hızlı meydana gelmektedir.

 

Hem aracınızın uzun yıllar yeni kalması, hem de kendi güvenliğiniz için bakımlarını ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz. Araç sigortası da ihtiyacınıza göre yaptırılmalıdır. Herhangi bir kaza, çalınma ve benzer durumlarda oluşan maliyeti en aza indirecektir. Araç kasko sigortası yaptırarak aracınızın değerini koruyabilir ve parça değişimlerini çok avantajlı olarak yaptırabilirsiniz.